Jarmo Sanaslahti jatkaa seuran johdossa

30.11.2022

Seura valitsi 29.11. pitämässään syyskokouksessa puheenjohtajakseen edelleen Jarmo Sanaslahden. Hallituksen muina jäseninä jatkavat Miia Keskinen, Terhi Kettunen, Jukka Hyppölä, Matti-Pekka Piirainen, Terhi Talvinen, Tapani Salonen ja Mikko Aho. Uusiksi jäseniksi valittiin Jorma Hypen ja Visa Ketonen.

Syyskokous hyväksyi seuran toimintasuunnitelman ensi vuodelle, joka on seuran juhlavuosi sen täyttäessä 70-vuotta. Seura jatkaa aktiivista ja suunnitelmallista toimintaansa, jonka perussisällön muodostavat ympärivuotiset harjoitukset ja kesällä järjestettävät yleisurheilukilpailut. Suomen Urheiluliitto on myöntänyt seuralle Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalien järjestelyvastuun entiseen tapaan. Perinteiset Auliksen Olympialaiset kuuluvat seuran joka vuotiseen kilpailukalenteriin.

Seura onnitteli Miiaa merkkipäivän johdosta seuraviirillä