Jaosto ja tiimit

Kaipolan Vireen yleisurheilutoimintaa suunnittelee ja organisoi yleisurheilujaosto. Jaosto toimii seuran hallituksen alaisuudessa ja pitää kokouksiaan noin kerran kuukaudessa. Sen jäsenet nimetään syys-marraskuussa, vuodeksi kerrallaan ja he ovat pääasiassa seuran toiminnassa mukana olevien lasten vanhempia. Jos sinua kiinnostaisi tulla mukaan reippaaseen jaostotoimintaamme, ota rohkeasti yhteyttä.

Yleisurheilujaosto

  • Miia Keskinen, puheenjohtaja, nuorisopäällikkö, kilpailu-, kioski- ja Tähtiseuravastaava, miia.kaipolanvire@gmail.com, p. 0400-899 259
  • Jussi Sinisalo, varapuheenjohtaja, junioripäällikkö, jussi.sinisalo78@gmail.com, p. 050-542 9118
  • Nora Ruokostenpohja, sihteeri, nora.ruokostenpohja@esperi.fi, p. 040-592 4353
  • Jukka Hyppölä, karnevaalipäällikkö, tulospalveluvastaava, karnevaalit.kaipolanvire@gmail.com, p. 050-388 0809
  • Erja Sanaslahti, valmennuspäällikkö, tiedotus- ja nettivastaava, erja.sanaslahti@hotmail.com, p. 040-564 2604
  • Ritva Ahola, kilpailu- ja tulospalveluvastaava, ritva.ahola77@luukku.com, p. 046-622 8735
  • Minni Raippalinna, seura-asu- ja somevastaava, minni.raippalinna@gmail.com, p. 040-578 6521
  • Jorma Hypen, olosuhdevastaava, jormahypen@luukku.com, p. 050-376 2578
  • Tapani Salonen, kuntoporras- ja talkoovastaava, tapsalonta@gmail.com, p. 040-524 3497
  • Heidi Jylhä, ensiapuvastaava, jylhaheidi79@gmail.com, p. 040-220 3535

Tiimit

Yleisurheilutoimintaan liittyvien tehtävien suunnittelua ja organisointia varten ovat seurassamme eriaiheiset tiimit, jotka muodostuvat toiminnassa mukana olevien lasten vanhemmista. Kukin tiimi valitsee keskuudestaan oman vastuuhenkilönsä, joka on edustajana yleisurheilujaostossa.

Vuoden 2021 tiimit 

Tiimivastaavat kursivoituina.

  • Kioskitiimi: Miia Keskinen, Tuulia Piirainen, Terhi Talvinen, Anna-Mari Nyholm, Mia Domars-Aho, Jelena Siren, Natalia Hypen
  • Kilpailutiimi: Miia Keskinen, Ritva Ahola, Jorma Hypen, Heidi Jylhä, Elina Jokela, Nora Ruokostenpohja, Sari Hämelehto, Teemu Rantakangas ja Erja Sanaslahti
  • Tulospalvelutiimi: Ritva Ahola, Jukka Hyppölä, Miia Keskinen, Matti-Pekka Piirainen, Jorma Hypen, Raisa Heino, Nora Ruokostenpohja, Pasi Marjanen, Henna-Riikka Hasala
  • Tiedotustiimi: Erja Sanaslahti, Miia Keskinen, Raisa Heino, Nora Ruokostenpohja
  • Talkootiimi: Jarmo Sanaslahti, Tapani Salonen, Jorma Hypen, Henri Ruokostenpohja, Heidi Jylhä
  • Aikuisliikuntatiimi: Neea Flyktman, Mia Taini, Elina Jokela, Annika Raevaara-Marjanen, Nora Ruokostenpohja, Heidi Ahvenus